Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Kachlová kamna pro Blansko

klasická keramická kachlová kamna

Když se řekne kachlová kamna, tak si asi každý z nás představí něco ve stylu obrázku vpravo. Nebo si možná vzpomeneme na pohádky z mladí, kde byla kachlová kamna pravidelně součástí každé chalupy.

Pravděpodobně většinu z vás asi napadne, že je to něco, co se za ta léta vůbec nezměnilo. Ale přitom to tak vůbec není ...

Na obrázcích níže je možné vidět, a je to i na první pohled patrné, že provedení moderních kachlových kamen je opravdu pestré.

Některá kamna bychom možná za "kachlová" vůbec neoznačili. Přesto, věřte, že opravdu kachlová jsou, resp. ještě přesněji jsou to keramická kachlová kamna. Z pohledu našich babiček totiž nešlo až tolik o to, jak kamna vypadají na první pohled, ale především o to, , ale jaká jsou uvnitř pod povrchem a jak fungují.

Proč klasická kachlová kamna již nemusí nutně být "kachlová" na první pohled?

Vývoj v materiálech umožnil, že i základní materiál (šamot) pro plně keramická kachlová kamna, je dnes již možné třeba i omítnout. To pak kamnům umožňuje oprostit se od vyloženě kachlového vzhledu, který nemusí být třeba vždy úplně nejvhodnější do Vašeho moderního obývacího pokoje, přestože ryze kachlová kamna jsou velice krásná.

omítnutá kachlová kamna omítnutá a ozdobená kachlová kamna kombinace omítky a kachlí na kachlových kamen kachlová kamna v moderním provedení

Hlavní důvod, proč se pořizují kachlová kamna

Nejen kachlová kamna, ale v podstatě jakákoliv kamna, se pořizují především z pohledu užitných vlastností, ikdyž estetické hledisko je samozřejmě také velmi důležité.

Lidé si je pořizují především proto, aby nám v zimě doma, např. v Blansku či kdekoliv jinde, vykouzlily tepelnou pohodu a příjemnou domácí atmosféru.

Navíc však musí splňovat další důležité požadavky. Která kritéria to jsou?

Důležité požadavky na provoz kamen

Určitě mezi ně patří především takové vlastnosti, které zajišťují, že kamna musí:

Veškeré informací týkající se kachlových kamen, a to nejen pro ta z Blanska, najdete v části kachlová kamna. Další produkty Biofire pak dále v části Kamna, krby a sporáky.

Věříme, že svoje uplatnění najdou naše produkty úplně všude, ať již bydlíte na vesnici, v městečku či ve městě jako je např. Blansko. Více Vás o tom mohou přesvědčit naše uskutečněné realizace.

Obrázky kachlových kamen Biofire

Obrázky byly náhodně vybrány z fotogalerie produktů Biofire.

Kachlová kamna Biofire - ukázkaKachlová kamna Biofire - ukázkaKachlová kamna Biofire - ukázkaKachlová kamna Biofire - ukázka