Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Produkty Biofire jsou velmi šetrné k životnímu prostředí

Je pro nás opravdu velkou radostí, že Vám můžeme nabídnout produkty - kachlová kamna, krbová kamna, krbykachlové sporáky - které jsou vytvořeny převážně z přírodních materiálů a které dokonce už při své výrobě zatěžují životní prostředí jen minimálně.

K tomu navíc ke svému provozu využívají nám nejbližší, ryze domácí, obnovitelný zdroj energie, tedy dřevo. Určitě i pro Vás je skvělé vědět, že pořízením těchto produktů nezatěžujete životní prostředí. Je tomu dokonce spíše naopak, životní prostředí jejich používáním šetříte.

Provozem kamen či krbu šetříte životní prostředí

Cesta v lese - imageový obrázek

Pojďme si to vysvětlit, proč tomu tak je.

Dřevo, to je uložena sluneční energie. Les je pak jako obrovský solární zásobník, zelené části stromů jsou jako solární články.

Těžba dřeva, to je především péče o les. Dobře udržovaný les je zdravější a odolnější. Vše, co bylo vytěženo, časem opět doroste. Les je má v podstatě velmi krátký obnovovací cyklus ve srovnání s jinými energetickými zdroji, které se používají ke stejným účelům, tj. např. uhlí či plyn.

Les je trvale udržitelným zdrojem energie. Růst dřeva v Evropě je daleko větší, než je spotřeba dřeva. A tak neuvěřitelné množství energie zůstane ležet v lese. A postupem času při nedostatku údržby, zde pak pouze hniloba poškozuje zdraví lesa.

Energie ze dřeva z nás dělá nezávislé na cizích zemích. Energetická nezávislost je opravdu silný argument nejenom z pohledu našeho státu, ale i z pohledu každé domácnosti.

Pokud doma máte plynový kotel spínaný na elektriku, tak jste v okamžiku výpadku jednoho z těchto zdrojů zcela odříznuti od tepla a od možnosti si uvařit. Toto se Vám s kachlovými kamny, krbem či kachlovým sporákem stát nemůže.

Bříza - imageový obrázek

Vždy máte možnost si vytopit alespoň minimální životní prostor a v případě nutnosti si i něco na sporáku uvařit. V době, kdy vše funguje je tato skutečnost většinou bagatelizována, ale zkuste si to představit při - 20 °C uprostřed zimy. Jak dlouho vydržíte bez zdroje tepla, např. kamen?

Drobné filozofické zamyšlení na téma dřeva a úspor při topení.

Energie ze dřeva je velkým přínosem pro naše hospodářství. Energie ze dřeva znamená, že "peníze zůstanou v naší zemi". Že budou vytvořena pracovní místa a že bude zajištěna lokální prosperita.

Minimalizují se zároveň dopady dopravy energie a též náročnost zpracování dřeva je ve srovnání s jinými druhy dovážených energií minimální, resp. zatěžuje zcela minimálně životní prostředí.

Žádná společnost a žádný průmysl netlačí cenu nahoru. Na rozdíl od všech jiných zdrojů energie, je zde mnoho malých, regionálních prodejců. To platí pouze pro kusové dříví!. Například dřevěné pelety jsou průmyslově zpracované a tudíž ceny jsou odvozeny od cen jiných zdrojů energie. Pokud se zvýší ceny ropy, porostou i ceny pelet. Ale u kusového dříví, kterým se v kachlových/krbových kamnech či krbech topí, tam je to z pohledu zákazníka dobré.

Emise a neustále se zpřísňující se normy

Krb Biofire č. 2

V Evropě jsou připravovány zákony (v některých zemích těsně před přijetím), kterými jsou v systémech vytápění regulovány emise. Nově v těchto návrzích je to, že se to týká nejen prodeje zařízení na topení, ale také, že se zvažuje možnost omezení provozu stávajících topidel.

Pokud si koupíte kamna, pak byste měli již nyní vyžadovat osvědčení, že v požadované hodnoty v blízkém budoucnu budou splněny. Chráníte se před nepříjemným překvapením a značnými dodatečnými náklady.

U produktů Biofire máte jistotu. Všechna kachlová kamna, krbová kamna, krby či kachlové kuchyňské sporáky splňují ty nejpřísnější normy již nyní.

Produkty Biofire jsou neustále testovány a je zajišťováno, že jsou neustále v souladu se zvyšujícími se požadavky na emise a znečištění ovzduší. Pro Biofire je to totiž jediná možná cesta jak se udržet na pozici předního evropského producenta tepelných zdrojů.

Obrázky produktů Biofire

Obrázky byly náhodně vybrány z fotogalerie produktů Biofire.

Kachlová kamna Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKachlová kamna Biofire - ukázka

10 hlavních výhod

Produkty Biofire nejsou evropskou jedničkou náhodou. Vše je především v důsledku jedné klíčové skutečnosti.

Kachlová kamna - ukázka

Kachlová kamna

Plně keramická kachlová kamna Biofire. Na jedno zatopení získáte od 12 do 24 hodin příjemného zdravého sálavého tepla.

Krbová kamna - ukázka

Krbová kamna

Spojení výhod kamen a krbů. Poznejte blíže naši produktovou řadu s názvem SuperFire.

Krby Biofire - ukázka

Krby Biofire

Krby nejen pro nízkoenergetické domy. Zjistěte si více informací o možnostech vytápění Vašeho domova.

Kachlové sporáky - ukázka

Kachlové sporáky

Stylové vaření na kachlových kamnech má své kouzlo a půvab, ale též svoji moderní praktickou stránku.

Vzorník kachlí - ukázka

Vzorník kachlí

Pestré možnosti barevného provedení jsou zárukou, že kamna či krb u Vás doma budou skvěle sladeni se zbytkem interiéru.

Katalog kachlí - ukázka

Katalog kachlí

Dostatečně velký výběr různých tvarů a velikostí kachlí, listel, aj. je základem pro vytvoření designu na míru prostoru a představ.