Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Zdravé sálavé teplo z kachlových kamen či krbu Biofire

Cílem každého topení je produkovat teplo. Existují však rozdíly v tom, jaké teplo je produkováno. Není to o teplotě, ale o způsobu přenosu tepla. Prostě není teplo jako teplo.

Rozlišujeme tři různé druhy přenosu tepla:

  • 1. Vedení tepla - tím rozumíme přechod tepla z teplejší na chladnější část látky. Vedení tepla se může uskutečnit pouze v rámci jednoho tělesa nebo při přímém kontaktu těles.
  • 2. Konvekce - pokud je teplo z jednoho tělesa přenášeno na druhé například vzduchem, mluvíme o přenosu tepla, tzv. konvekci.
  • 3. Tepelné záření - tepelné záření je stejně příjemné jako slunce, protože sluneční paprsky jsou tepelné sálání. Pokud se tepelné paprsky potkají s tělem, způsobí, že se jeho molekuly začnou pohybovat rychleji, a my získáme pocit tepla. Je to fyzikální proces, který nevidíme, ale má pro nás mimořádný význam.

Z výše uvedeného je zřejmě, že u kamen či krbů může docházet buďto ke konvekcí či k sálání. Běžná horkovzdušná kamna, ústřední topení, elektrické konvektory a krbové vložky neposkytují správný poměr konvekce a záření. Konvekce bohužel převažuje.

Produkty Biofire produkují sálavé teplo (záření) v mnohem větší míře a proto je dosaženo optimálního poměru mezi zářením a konvekcí. A to je ten zásadní zdravotní rozdíl.

Protože vzduch ohřátý především konvekcí produkuje velký pohyb vzduchu a cirkulující vzduch způsobuje vysychání sliznic a značně přispívá k alergiím a v extrémních případech může způsobit i fyzické problémy.

Výhody tepelného záření

  • pomalu se pohybující vzduch
  • čistý vzduch bez prachu
  • optimální vlhkost vzduchu
  • maximálně přirozené a zdravé vnitřní klima

Pouze tepelné záření poskytne přírodní základ pro zdraví, pohodlí a relaxaci. Rozhodující pro komfortní vnitřní klima je teplo, které je co nejvíce přirozené, tj. kde je dosahováno správného poměru mezi zářením a konvekcí.

S vyšší teplotu stěn v místnosti může teplota vzduchu být udržovány na nížší úrovni. Pomalu se pohybující vzduch bez prachu se správnou vlhkostí, je výsledek správného topení. Tepelné záření při nízké teplotě v místnosti vytváří přirozené, zdravé vnitřní klima.

Zajímavé informace o sálavém teple i kachlových kamnech najdete na www.kamna-praha.cz.

Obrázky produktů Biofire

Obrázky byly náhodně vybrány z fotogalerie produktů Biofire.

Kachlový sporák Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKachlová kamna Biofire - ukázkaKrbová kamna Biofire - ukázkaKrb Biofire - ukázkaKrb Biofire - ukázka

10 hlavních výhod

Produkty Biofire nejsou evropskou jedničkou náhodou. Vše je především v důsledku jedné klíčové skutečnosti.

Kachlová kamna - ukázka

Kachlová kamna

Plně keramická kachlová kamna Biofire. Na jedno zatopení získáte od 12 do 24 hodin příjemného zdravého sálavého tepla.

Krbová kamna - ukázka

Krbová kamna

Spojení výhod kamen a krbů. Poznejte blíže naši produktovou řadu s názvem SuperFire.

Krby Biofire - ukázka

Krby Biofire

Krby nejen pro nízkoenergetické domy. Zjistěte si více informací o možnostech vytápění Vašeho domova.

Kachlové sporáky - ukázka

Kachlové sporáky

Stylové vaření na kachlových kamnech má své kouzlo a půvab, ale též svoji moderní praktickou stránku.

Vzorník kachlí - ukázka

Vzorník kachlí

Pestré možnosti barevného provedení jsou zárukou, že kamna či krb u Vás doma budou skvěle sladeni se zbytkem interiéru.

Katalog kachlí - ukázka

Katalog kachlí

Dostatečně velký výběr různých tvarů a velikostí kachlí, listel, aj. je základem pro vytvoření designu na míru prostoru a představ.