Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Ceník pro kachlová kamna Biofire

Kachlová kamna Biofire jsou topidla vytvořena vždy přímo na míru konkrétní zakázce. Každá jsou jedinečná. Žádná nemají nikde svoji přesnou kopii. I ta Vaše budou originál.

Kamna Vám budou vyrobena přesně na míru Vaším potřebám a požadavkům zcela v souladu s obytnými prostorami, kde budou desítky let stát a hřát. Proto není možné zde jednoznačně uvést přesnou cenu pro právě ta Vaše budoucí kachlová kamna.

Co všechno ovlivňuje výslednou cenu kachlových kamen Biofire

Přestože jednotlivá kachlová kamna mají určité společné prvky, tak se vždy od sebe odlišují. Těch parametrů, které jsou vždy silně individuální, je hned několik. Pojďme si je uvést a následně podrobněji projít.

Přesná výsledná cena je stanovena vždy dopředu, ale až v okamžiku, kdy je vypracován projekt. Více informací o projektu najedete v části Průběh stavby kachlových kamen.

Parametry určující výslednou cenu kachlových kamen Biofire

Výsledná kachlová kamna se vždy skládají z níže uvedeného a každý parametr určitým způsobem ovlivňuje výslednou cenu.

Fyzická velikost kachlových kamen

Když se podíváte na obrázky ve fotogalerii kachlových kamen Biofire, tak si jistě všimnete toho nepřeberného množství způsobů realizace kamen co se velikosti a tvarů týče.

Finální velikost kamen ovlivňuje spotřebu materiálu. Ten se částečně podílí na výsledné ceně. Jedná se jak o vnitřní část (tzv. jádro - více v části o stavbě kachlových kamen), tak i o část vnější, resp. venkovní či pohledovou.

Proto je velikost kamen jedním z důležitých determinantů výsledné ceny. Rozdíly mohou být opravdu veliké, záleží především na Vás.

Požadovaný tepelný výkon

Kachlová kamna jsou dominantou místností, ve kterých se nacházejí. Jejich umístění je pokaždé jiné a stejně tak velikost místnosti, počet přímo navazujících místností a tedy i celková potřeba tepelného výkonu.

Navíc je velkým rozdílem vytápět nízkoenergetickou stavbu nebo starou šumavskou chalupu či krkonošskou roubenku. Úniky tepla a tedy požadavky na výkon kamen jsou v těchto stavbách zásadně rozdílné.

Velkou výhodou kachlových kamen Biofire je skutečnost, že kamna jsou vytvořena na míru prostorám, které budou vytápět. Díky tomu je možné topidlo nastavit tak, aby bylo maximálně efektivní a i při parametricky nižším výkonu zajistilo to zásadní, tj. subjektivní pocit příjemného a zdravého tepla.

Výkon, který částečně souvisí i s velikostí, je proto dalším určovatelem celkové ceny kachlových kamen.

Povrchové provedení kamen

Opět bychom se rádi odkázali na velké množství obrázků ve fotogalerii ukazujících tu nesčetnou variabilitu možností venkovního provedení kachlových kamen.

V podstatě jde však vždy o nějakou kombinaci bílého omítaného provedení a použití glazovaných keramických kachlí nebo jen čisté provedení v jednom z typů povrchů.

Design dle Vašich specifických požadavků proto též ovlivňuje cenu kamen.

Velikost a typ použitých dvířek

Jak je uvedeno v tématech Teplo je velmi rychleČistá prosklená dvířka, tak i volba velikosti či typu dvířek není jen čistě záležitostí designu, ale má významný vliv na celkové fungování kachlových kamen.

Na výběr jsou vždy možnosti od malých kovových či prosklených dvířek přes střední až po velká prosklená dvířka. Každá mají své přednosti a půvab.

Podle toho, jaká dvířka do kachlových kamen zvolíte, podle toho bude ovlivněna i výsledná cena za kamna jako celek.

Možnost úprav a zpevnění pro ležení

Téměř v každé pohádce jste jako malí slyšeli o spaní či ležení za pecí. S kachlovými kamny si tento požitek můžete také dopřát a můžete ho dopřát i Vašim malým vnoučatům.

Opět je to volba, která ovlivní cenu. Ale, když za okny bude svištět ledový vítr a Vy budete spokojeně ležet a vyhřívat se u kamen, tak drobnou investici do zpevnění pro ležení budete určitě vnímat jako něco úžasného, bez čeho byste se již nechtěli obejít. Kdo to nepozná na vlastní kůži, ten to jen těžko dokáže ocenit.

Chcete vědět více? Máte konkrétní dotazy? Rádi Vám vše zodpovíme.