Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Zatopte jen jednou za den a mějte teplo po celý den

Kachlová kamna, krbová kamnakrby Biofire jsou postaveny z kvalitní žáruvzdorné keramiky. Ačkoliv každá kamna jsou originál, tak přesto všechna obsahují velké ohniště a především důmyslný systém kouřových tahů, kde je většina vyprodukovaného tepla absorbována do materiálu.

Šamotová tvárnice

Díky vysoké schopnosti akumulace tepla do sebe umožňují kamna či krby Biofire svým majitelům v podstatě po téměř celou topnou sezónu zatopit jen jednou za den a kamna/krb tím dosatečně tepelně nabít.

Výsledkem kombinace použitého materiálu a konstrukce je minimalizace tepla, které Vám vyletí nezužitkované komínem ven. A zde jednoznačně platí, že o co méně tepla ztratíte, o to více ho můžete využít.

Patentovaný šamotový materiál, který je v kamnech či krbech obsažen pak zařídí, že veškeré vcelku rychle nabyté teplo je postupně uvolňováno.

Všechna absorbovaná tepelná energie se pak pomalu uvolňuje na povrch a vyzařuje se do prostoru 12 až 16 hodin jako příjemné lidskému zdraví prospěšné zdravé sálavé teplo. A Vy pak již nemusíte neustále běhat pro dřevo, stále přikládat a opakovaně uklízet nepořádek, který se přitom leckdy nadělá.

90% našich kamen a krbů je stavěno s prosklenými dvířky. To má tu výhodu, že velká část tepla je okamžitě vyzářena do místnosti.

Zvláště důležité je to v přechodném období kdy přijdete domů večer a v místnosti je chladno. Po zatopení začnou kamna díky proskleným dvířkům rychle vyzařovat teplo. Po skončení topení se teplo, uložené v keramickém materiálu, začne celým povrchem kamen pomalu uvolňovat do místnosti. Žádné neustálé přikládání a regulace, jak je nutné u všech kamen s vložkou!

Průřez kamny Biofire

Kamna Biofire s klasickými železnými nebo malými skleněnými dvířky jsou vhodné i jako hlavní zdroj tepla.

Pro dosažení plného výkonu kamen je třeba zatopit 1x až 2x v průběhu 24 hodin. V závislosti na okolnostech. 2x denně bývá obvykle nutné topit pouze při nízkých teplotách. Když je mírná zima, stačí topit 1x denně. A mírná zima, sychravý podzim či jaro je po většinu topné sezóny v našich krajích.

Kamna Biofire se přizpůsobují vašemu životnímu rytmu. Jsou ideální zejména pro pracující lidi! Pokud přes den nikdo není doma, pak se kamny Biofire zatopí až ve večerních hodinách. Pokud jsou to kamna s velkými dvířky, je rychle teplo a navíc si můžete si vychutnat příjemný pohled do hořících plamenů. Druhý den ráno pak stále ještě máte uklidňující, příjemné a především zdravé teplo.

Obrázky produktů Biofire

Obrázky byly náhodně vybrány z fotogalerie produktů Biofire.

Kachlový sporák Biofire - ukázkaKrbová kamna Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKrb Biofire - ukázkaKachlový sporák Biofire - ukázkaKrbová kamna Biofire - ukázka