Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Ceník pro krbová kamna Biofire

Každá krbová kamna Biofire jsou topidlem, které je vytvořeno vždy přímo na míru konkrétního zákazníka. Každá kamna jsou jedinečná a i ta Vaše budou originál. Nikde nebudou mít nikdy svoji přesnou kopii.

Krbová kamna Vám vyrobíme přesně na míru Vaším potřebám a požadavkům. Především však zcela v souladu s obytnými prostorami, kde budou po dlouhé desítky let stát a Vás hřát. Z těchto důvodu není v našich možnostech zde hned uvést přesnou cenu pro právě ta Vaše budoucí krbová kamna.

Přehled faktorů ovlivňujících cenu krbových kamen Biofire

Přestože jednotlivá kachlová i krbová kamna mají určité společné prvky, tak se jednotlivá kamna vždy od sebe odlišují. Těch parametrů, které jsou více či méně individuálně ovlivnitelná, je hned několik. Pojďme si je uvést a následně též podrobněji projít.

Výsledná přesně stanovená cena je sice vždy dopředu, ale nemůže být stanovena dříve než v okamžiku, kdy je vypracován projekt stavby. Více informací o projektu najedete v části Průběh stavby krbových kamen.

Bližší pohled na parametry ovlivňující konečnou cenu kamen

Postavená krbová kamna se vždy skládají z kombinace dále uvedených prvků. Každý z těchto parametrů určitým způsobem ovlivňuje výslednou cenu právě těch Vašich budoucích krbových kamen.

Fyzická velikost krbových kamen

Prohlédněte si naši fotogalerii krbových kamen Biofire. Jistě jste si všimli velkého množství způsobů realizace krbových kamen co se velikosti a tvarů týče.

Finální velikost kamen tak zásadně ovlivňuje potřebu materiálu. Ten se tedy podílí na výsledné ceně. Materiál, to není jen vnější/pohledovou část kamen, ale též se jedná i o jejich část vnitřní. Vnitřní část se nazývá jádro a více se o ní dozvíte v části o stavbě krbových kamen.

Proto je velikost kamen jedním z důležitých faktorů výsledné ceny. Rozdíly mohou být opravdu veliké, záleží však především na Vaší volbě.

Požadovaný tepelný výkon

Krbová kamna budou nepřehlédnutelnou dominantou místnosti, ve které je umístíte. Jejich umístění je však pokaždé jiné a stejně tak je jiná i velikost dané místnosti nebo velikost a počet přímo navazujících dalších místností. Tím vším je ovlivněna celková potřeba tepelného výkonu.

Nutno říci, že velkou výhodou krbových kamen Biofire je skutečnost, že kamna jsou vždy vytvořena na míru danému prostoru, který vytápí. To umožňuje topidlo postavit tak, aby bylo maximálně efektivní, aby i s parametricky nižším výkonem (tedy i nižší spotřebou) zajistilo pocit příjemného a zdravého tepla.

Samozřejmě je vždy zohledněno, že je rozdíl mezi vytápěním nízkoenergetické novostavby, staré krkonošské roubenky či šumavské chalupy. Úniky tepla ovlivňující požadavky na výkon kamen jsou v těchto stavbách zásadně rozdílné a tak i kamna se tomu vždy musí přizpůsobit.

Výkon, který částečně souvisí i s velikostí, je proto dalším určovatelem celkové ceny krbových kamen.

Venkovní provedení kamen

Opět bychom se rádi odkázali na velké množství obrázků ve fotogalerii ukazujících tu nesčetnou variabilitu možností venkovního provedení krbových kamen.

V podstatě jde však vždy o nějakou kombinaci bílého omítaného provedení a použití glazovaných keramických kachlí nebo jen čisté provedení v jednom z typů povrchů.

Design dle Vašich specifických požadavků proto též ovlivňuje cenu kamen.

Rozměry a typ dvířek

V tématech Teplo je velmi rychleČistá prosklená dvířka se blíže seznámíte s tím, jak velikost a typ dvířek ovlivňuje průběh vytápění. Zjistíte, že to není jen čistě designová či pocitová záležitost a že se vyplatí nad ní trochu zamyslet již při výběru.

Na výběr jsou vždy možnosti od malých kovových či prosklených dvířek přes střední dvířka až po velká prosklená dvířka. Věřte, že každá mají své přednosti a svůj půvab.

Podle toho, jaká dvířka do svých krbových kamen zvolíte, podle toho bude upravena i cena za kamna jako celek.

Chcete vědět více? Máte konkrétní dotazy? Rádi Vám vše zodpovíme.