Topí i když nehoří! Kamna stavíme vždy na míru Vašemu domu!

Nízká spotřeba a další vlastnosti krbů Biofire

Krb Biofire - ukázka

Krb Biofire bude úžasnou a nepřehlédnutelnou součástí Vašeho domova, chaty či chalupy. Tuto praktickou dominantu s ekonomickým provozem oceníte mnohokrát. Především pro jeho nenáročnost na lidskou obsluhu. Tedy jeho minimální náročnost, která již asi nižší technicky být nemůže.

Jeho majestátnost a krása budou vidět na první pohled. Některé další, ovšem neméně důležité vlastnosti, již jsou prvnímu pohledu skryté. Přesto je budete oceňovat během dlouhých roků provozu. Pojďme si je více přiblížit.

Nízká spotřeba dřeva

Najít topidlo, které má nejlépe nulové či alespoň velmi nízké provozní náklady, to je sen každého z nás. Krby Biofire nulovou spotřebu nemají, ale skutečně nízkou spotřebu dřeva Vám zaručit mohou. Je to jejich základní parametr. Uvědomujeme si, že zcela zásadní pro nízkou spotřebu je především efektivita předání vytvořené tepelné energie do prostoru.

Naše krby to velmi účinně řeší především pomocí:

Spotřeba dřeva je v závislosti na vytápěných prostorách okolo cca 10 kg dřeva na den. Což je opravdu málo, když si uvědomíte, že si z toho vytopíte celou domácnost. Vynechme skutečnost, že Vám stačí většinou zatopit jen jednou denně.

Krb Biofire - ukázka

Přesná potřeba použitého dřeva je samozřejmě vždy určena především okolnostmi a prostředím. Vždy záleží na typu a vlhkosti použitého dřeva, na umístění kamen v prostoru, rozmístění navazujících místností, záleží na typu obydlí (nízkoenergetická novostavba, roubenka, chalupa), atd.

Příjemnou skutečností zůstává, že výše uvedený objem dřeva je použit naráz na jedno zatopení za den. Více zatopení většinou již nebývá v daný den s krby Biofire potřeba.

Na toto jedno zatopení je krb schopen efektivně vydávat teplo po dobu 10 až 12 hodin. Údaj je opět závislý na okolnostech a prostředí, ale zároveň se jedná o údaj ověřený mnoha našimi klienti.

Nízká spotřeba dřeva zaručena --> proč tomu tak je?

Vynikajících parametrů spotřeby dřeva je dosahováno především díky schopnosti akumulace tepla do materiálu použitého v krbu. Jedná se o šamot bez kovové vložky (více o šamotu).

Krb tohoto efektu dosahuje především díky relativně vysoké hmotnosti a důmyslnému systémů tahů (více v části průběhu stavby krbu), kterých je uvnitř topidla až několik metrů.

Běžná váha krb Biofire proto vychází okolo 1 tuny. To klade určité nároky na místo, kde je postaven. Takové místo musí splňovat požadovanou dostatečnou nosnost a být pevné a stabilní.

Krby Biofire jsou bezpečné

Krby Biofire jsou ve své podstatě nízkoteplotní zdroj tepla. Z této své podstaty pak vyplývá, že povrchová teplota topidla dosahuje v maximu teploty pouze okolo 60 °C.

Krb Biofire - ukázka

Tato relativně nízká povrchová teplota přináší několik provozních výhod. Např. v domácnosti s menšími či malými dětmi díky ní mají rodiče jistotu, že jejich dětem nehrozí bezprostřední nebezpečí při doteku. Dotek bude dítě pálit, bude nepříjemný, ale dítěti neohrozí vysoký žár s trvalými následky.

Výkon krbu na dřevo

Porovnávání produkovaných teplotních výkonů např. s běžnými plechovými kamny či plechovými krbovými vložkami jsou v našem případě zkreslující. Možná by se dalo říci, že jsou až zavádějící.

Výkon krbových kamen Biofire na dřevo bývá většinou střední, tedy v rozmezí okolo 3-7 kW.

Proč je tento údaj při porovnání zavádějící? Protože oproti běžným topidlům dokáží krby Biofire tento výkon vydávat rovnoměrně po dobu cca 12 hodin. Celkový výkon na jedno zatopení pak tedy vychází v rozmezí 36-84 kW. Účinnost krbů Biofire je přes 80%.

Nejen ve způsobu technickém fungování krbu je rozdíl. Najdete ho též např. ve způsobu fungování obsluhy, kde oceníte skutečnosti jako je (absence špinění skla dvířek, minimální četnost topení a a téměř nepotřeba vynášení popelu).

K tomu všemu je však získáte ještě jeden velmi pozitivní bonus. Především z ohledem na lidského zdraví je krby Biofire produkován zásadně rozdílný druh tepla. Toto teplo je totiž zcela shodné s teplem od Slunce.

Především z těchto kvalitativních stránek každodenního života je jakékoliv srovnání s běžnými "plecháči" v podstatě nemožné a velmi spekulativní. Vyšší kvalita života je položka, která se špatně měří, ale skvěle žije.

Krb Biofire - ukázka

Efektivní fungování krbu

Je důležité si uvědomit, že krby Biofire jsou vždy 100% uzpůsobeny prostoru, ve kterém je postavíte. Toho prostě u sériově vyráběných topících produktů docílit nelze.

Jenom topidlo na míru dokáží maximálně využít svůj potenciál. Krby pracují po celou dobu na maximální výkon a proto také pracují velice efektivně. Takové efektivity provozu nikdy s žádnými typizovanými produkty nedosáhnete.

Další vlastnosti krbů Biofire

Dvířka

Dvířka od krbu, ať již zvolíte střední či velká prosklená budou úžasným kinem plným domácí pohody. Kromě designu a pohledového efektu mají dvířka též zásadní vliv na fungování.

Větší dvířka umožňují podstatně rychlejší nástup tepla do místnosti. Zároveň však, zcela logicky, zkracují dobu, po kterou je krb schopen vydávat naakumulovanou tepelnou energii do prostoru.

Pohled do ohně je však skrze prosklená dvířka jedinečným prožitkem, obzvláště díky patentované technologii zajišťující, že sklo je stále čisté.

Proč není téměr potřeba vynášet popel?

Teplota hoření v našich topidlech je v rozmezí 800-1000 °C. Ohniště je sice bezroštové, ale díky vysoké učinnosti a minimální spotřebě dřeva zůstává v krbu ve výsledku pouze minimum polela a tak stačí z něj vynést popel většinou jen 1x až 2x za topnou sezónu.

Krb Biofire - ukázka Krb Biofire - ukázka Krb Biofire - ukázka

Prohlédnout fotogalerii krbů Biofire